Юристи відстояли права інваліда, якого образили в маршрутці

2016-03-05

3ce853ed517b3d3add2f8565af_918b0798Під час чергової поїздки, кондуктор маршрутного автобусу №4 відмовила у безоплатному проїзді інваліду першої групи по зору. Жінка вимагала гроші, при цьому висловлюючи слова, які ображали Володимира Райченка. Під тиском кондуктора черкащанин заплатив необхідні кошти за свій проїзд та супроводжуючого.

Наступного разу, коли Володимир хотів сісти у маршрутку №4, кондуктор просто не пустила чоловіка до салону.

Перевізник говорить, вимагали гроші за проїзд, адже міська рада не відшкодовує кошти за перевезення пільгових категорій. До того ж держава зняла з деяких категорій пільговиків право на безкоштовний проїзд.

Утім, у департаменті житлово-комунального комплексу Черкаської міськради запевняють, що для інвалідів 1 групи по зору таке право збереглося, тому перевізник не мав відмовляти у безоплатному проїзді. Але проблеми із поверненням коштів справді є, минулого року відшкодування отримав лише Черкасиелектротранс.

— Порушення перевізника очевидне. Адже згідно Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», інваліди першої та другої групи, діти-інваліди та особи, які їх супроводжують, мають право на безоплатний проїзд у пасажирському міському транспорті. Таким чином кондуктор не мав права вимагати грошей за проїзд із інваліда першої групи по зору Володимира Райченка та його супроводжуючого, — коментує ситуацію директор Черкаського місцевого центру із надання БВПД Станіслав Скіць.

Завдяки кваліфікованим діям адвоката, суд визнав дії перевізника незаконними, відновив права інваліда по зору на безкоштовний проїзд і задовольнив позов Володимира Райченка, яким стягнув на його користь матеріальну та моральну шкоду.

Про це повідомили в Черкаському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

ПРОЧЕРК.інфо