Виставка дівчини, яка малює картини пальцями ніг, відкрилася в Сумах

2021-12-15

Виставка сумчанки Дар’ї Безкостої, яка малює картини пальцями ніг, відкрилася у муніципальній галереї. Дівчина від народження пересувається на інвалідному візку, але завжди хотіла малювати. Свої роботи художниця об’єднала під назвою «Моджо», що  в перекладі означає натхнення.

“Ми нарешті дочекалися, бо виставки, у зв’язку з карантином, в тому році не було. У цьому році ми навіть не сподівалися, що буде виставка, але це дуже приємний сюрприз. Дар’я, так як вона живе цим, це все її життя, це для неї дуже важливо. Це, свого роду, щастя», — розповідає мама художниці Олена Безкоста.

Дар’я починала з гуаші, зараз працює з олійними фарбами. Її картини є у приватних колекціях Німеччини, Швейцарії, Італії, України і Росії. “Це великий труд, велика старанність, сила духу, сила волі. Крім того, я знаю, вона настільки радісна людина в житті, вона будь-яку ситуацію сприймає, навіть найгіршу, але вона її перетерпить і усміхається. Дашенька, як ти? – Все буде добре», — говорить пані Валентина, бабуся художниці.

Це тринадцята персональна виставка Дар’ї Безкостої з 13 робіт. Ці цифри випадкові, говорить мама Олена.“На сьогодні мені більше подобається «Стамбул». Певно, що ми вже засиділися вдома, хочеться якихось нових вражень, хочеться десь, можливо, подорожувати і цього найбільше хоче Дар’я, а я – єдине ціле з Дар’єю, я повністю її підтримую, завжди ми скрізь, завжди ми разом”, — зазначає вона.