Відбулися зміни в наданні надбавки на догляд дітей — інвалідів

2017-03-30

З 01 січня 2017 року  змінено порядок надання надбавки на догляд на дітей-інвалідів до державної соціальної допомоги фізичним особам-підприємцям.

Як пояснила перший заступник директора департаменту   соціального захисту Сумської міськради Світлана Маринченко,     фізичні особи-підприємці (крім фізичних осіб-підприємців, які є особами з інвалідністю або пенсіонерами за віком та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, а також добровільно не сплачують єдиний внесок) втратили право на отримання надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю, оскільки вони з 01 січня поточного року зобов’язані сплачувати єдиний внесок незалежно від отримання чи неотримання доходів. Сплачуючи внески, фізичні особи-підприємці отримали статус застрахованих осіб.

Одному з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікуну, піклувальнику надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А, а також одинокій матері (одинокому батьку) призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Враховуючи зазначене виплату надбавки на догляд за дитиною-інвалідом всім фізичним особам-підприємцям  буде припинено за виключенням фізичних осіб-підприємців з числа осіб з інвалідністю або пенсіонерів за віком, які отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, в разі підтвердження останніми факту не сплати єдиного внеску.