Ветеран АТО віднині тренує особливих дітей

2017-11-03

Ветеран АТО відкрив спортивну секцію для малечі з особливими потребами. У його групі діти з абсолютно різними захворюваннями — від аутизму до ДЦП. Програму реабілітації чоловік розробив самотужки.

Для цих дітей навіть найменша перемога — безцінна. Тому за кожну їх вшановують як чемпіонів.

«Коли я віджимався на одній руці, то мені всі похлопали і я так — о… гордість!», — сміється Антон, мешканець села Крюківщина.

9-річна Ярина раніше не говорила зі сторонніми, дівчинка хвора на аутизм. Але зараз — сміливо дає інтерв’ю.

«- Умею сделать растяжку и рисую красивее.

— А что больше в школе нравится?

— Читанка, математика, основи здоров’я, українська мова и другое», — говорить Ярина Ліхман, мешканка міста Вишневе.

«Ей это интересно, интересно, что она не одна и тренер с ней индивидуально. здесь много детей и есть чему у них научиться, она повторяет, это социализация», — розповідає Людмила Ліхман, мама Ярини.

Тренувати особливих дітей групою спало на думку Валерію Афонському. Після року боїв на Світлодарській дузі, він змінив окоп на студентську парту. І в 62 вивчився на реабілітолога.

«У меня задача сделать так, чтобы дети научились преодолевать себя, преодолевать собственные трудности, преодолевать ту же самую боль, тот же самый страх», — говорить Валерій Афонський, тренер секції для дітей з особливими потребами.

Працювати з дітьми, каже Валерій, справа його життя. У рідному Криму до АТО він був тренером з карате, бойового самбо та «Джиу-джитсу». Однак через проукраїнську позицію його змусили залишити своїх підопічних та поїхати з окупованого півострова.

«Приехали бандюки с Краснодарского края и сказали — или ты валишь, или ты садишься — пришлось бросить все», — розповідає Валерій Афонський, тренер секції для дітей з особливими потребами.

Без житла та заощаджень, зате з вірою у власну ідею, Валерій знайшов у Вишневому однодумців, які допомогли з місцем для занять.

«Ми безкоштовно надаємо зал, інвентар. Поки ми робимо це в місті Вишневому, далі ми підемо по містах та селах Києво-Святошинського району», — говорить Олексій Поліщук, власник спортивного клубу.

Тепер щотижня у Валерія Євгеновича з’являються нові підопічні. Тренер тішиться, що його заняття доступні для всієї місцевої дітвори, яка їх потребує. Адже завдяки допомозі небайдужих підприємців та громадських активістів займатися в секції діти можуть безкоштовно. «ПОДРОБНОСТИ»