В Україні вдвічі зросли штрафи за паркову на місцях для осіб з інвалідністю

2017-10-27

Водіїв каратимуть штрафом від 1020 до 1700 гривень за парковку на місцях, призначених для людей із інвалідністю.

26 жовтня набуває чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю».

Відповідно до змін, водій, що не має документів про інвалідність та не перевозить пасажира-інваліда, в разі безпідставної зупинки  на місці для осіб з інвалідністю має сплатити штраф — від 1020 до 1700 грн. Аналогічний розмір штрафу передбачено за безпідставне використання на автомобілі розпізнавального знака «інвалід».

«Виписати штраф» новий закон також дає право «членам громадських організацій осіб з інвалідністю». Крім цього, якщо патрульний поліцейський може застосувати пристрій блокування автівку, або забрати транспортний засіб на штрафмайданчик. Вартість транспортування — 720 грн., кожен день зберігання – 144 грн.

прийме рішення, що автомобіль припаркований так, що він «порушує правила зупинки і стоянки на місцях для інвалідів або осіб, які перевозять інвалідів» — може бути застосоване тимчасове затримання такого ТЗ (наприклад, за допомогою встановлення пристрою блокування), або «доставка ТЗ на спеціальний майданчик», тобто – примусова евакуація автомобіля. Вартість транспортування ТЗ — 720 грн, кожен день зберігання – 144 грн.

Нововведення торкнуться також забудовників, власників або орендарів паркувальних площ. Тепер на всіх парковках (крім тих, які розташовані на території індивідуальних житлових будинків) необхідно виділити не менше 10% місць від загальної їх кількості для безкоштовного паркування автомобілів осіб з інвалідністю, але не менше 1 такого місця. За ігнорування цієї вимоги передбачено той же штраф.