Українка створила парк для дітей з інвалідністю за $4 млн

2017-04-17

Українська діаспорянка Оленка Стеців Віллареаль створила один із найбільш інноваційних та інклюзивних майданчиків у США для дітей з вадами розвитку. Він розрахований на дітей в інвалідних візках, з аутизмом, сенсорними і когнітивними розладами, обмеженим зором.

Вартість дитячого майданчика майже $4 млн. Кошти зібрали з допомогою благодійників. На його розробку знадобилося вісім років, передає ukrainian.voanews.

Ідея в українки з’явилася, коли її молодшій доньці довго не могли поставити діагноз. Лікарі порадили, що їй піде на користь гойдання. Але на звичайній гойдалці дівчина не могла гойдатися через нестачу сили у верхній частині тіла. Тоді жінка вирішила створити майданчик для дітей з особливими потребами.

Діти з аутизмом страждають через розмаїття звуків і образів, постійний рух навколо. Для них на майданчику створена спеціальна зона відпочинку. Також є інноваційна гірка. Її поверхня зроблена з валиків і має на кінці щось на зразок лавки для тих, кому потрібно трішки більше часу на сходження з гірки. Тому з’їжджати можуть також діти з інвалідністю. На майданчику використано багато тактильних поверхонь, а підписи зроблені шрифтом Брайля.

Нещодавно прийняли рішення побудувати ще 5 таких парків у навколишніх містах, щоб зменшити навантаження на майданчик у Пало-Альто. Уряд виділив $10 млн на ці проекти.

«Я ніколи не думала, що моя маленька ідея майданчика може надихнути все це, – каже Оленка Стеців Віллареаль. – Моя солодка Ева започаткувала дуже чарівний рух. Ми не можемо змінити світ чи національну політику, але ми здатні зробити свій куточок світу добрішим».