Уболівальники з інвалідністю провели у Сумах незвичайну акцію

2020-03-12

 Перед початком футбольного  матчу ¼ фіналу Кубку України між липоводолинским «Альянсом» і «Маріуполем» громадська організація людей з інвалідністю «Рука допомоги» і спортивний клуб інвалідів «Фенікс» організували знакову соціальну акцію під назвою «Сумам – доступний футбол!»

Разом з гравцями обох команд представники громадських організацій  розгорнули банер з написом «Футбол для всіх! Доступ для всіх»!, а учень школи №16, яка є лідером по впровадженню інклюзивної форми навчання в м. Суми,  Андрій  Савчук під аплодисменти глядачів зробив символічний удар по м’ячу.

Ця акція була присвячена до Тижня дій CAFE в Європі. CAFE — це міжнародний центр доступу до футболу в Європі і партнер УЄФА, основна мета якого полягає в поліпшенні доступу для людей з інвалідністю до футболу. Тиждень дій спрямований в першу чергу на створення інклюзивного середовища для маломобільних уболівальників.

До цієї акції щорічно підключаються провідні європейські клуби і відбуваються вони на стадіонах багатьох країн Європи.

За статистикою 50% людей з інвалідністю ніколи не відвідували футбольний матч або інший спортивний або розважальний захід.  Тому сумські активісти  разом з іншими групами і організаціями у  Європі і світі просувають  ідею рівного доступу — Футбол для всіх, доступ для всіх!