У Сумах мають взятися за пішохідні переходи для людей з інвалідністю

2018-04-28

Цього року нарешті у  Сумах мають розпочатись роботи по приведенню пішохідних переходів до вимог людей з інвалідністю. Про це було наголошено на останньому засіданні Комітету доступності при міській раді.  Загалом депутати на поточний рік на ці роботи виділили півмільйона грн. Звісно, частково кошти з цієї суми підуть на проектні розробки.  Тому скільки буде облаштовано переходів в кінцевому результаті – поки невідомо. Наразі, згідно планів, роботи мають проводитись на дев’яти переходах, однак виділених коштів на всі ці об’єкти навряд чи вистачить.  Тому реально може вестися розмова лише про три – чотири адаптовані переходи, на яких мають бути повністю відсутні бордюри, покладена тактильна бруківка тощо.

Звісно, такі кошти міська влада могла б і зекономити, якщо б ще раніше дослухалась до членів комітету доступності – представників громадських організацій людей з інвалідністю, і привела всі переходи до норми ще під час будівництва доріг та тротуарів.

Також на засіданні було домовлено, що найближчим часом відбудуться зустріч перевізників з особами з інвалідністю і проведено  перевірку готелів нашого міста на предмет їх доступності для людей з особливим потребами. Також дані доручення відповідним структурам розробити спільно з громадськими організаціям людей з інвалідністю пішохідний туристичний маршрут  центром нашого міста, що був би доступний і жителям обласного центру і гостям з числа осіб з інвалідністю, зокрема, для людей, які користуються кріслами колісними і людьми  з проблемами зору.