У Сумах діти з особливими потребами влаштували театральну виставу

2016-07-07

59bf6e5d2b354e100fd9e3f2b74b4aa9У Сумах на Івана Купала гуляли всім містом — стрибали через вогонь та пускали за водою вінки. Серед учасників свята — молодь з особливими потребами. Вони показали гостям театральну виставу.

Володимир першим стрибнув через полум’я. Розповідає, це вже щорічна традиція.

«Стрибнув я, щоб здоров’я було у мене від цього вогнища. І щоб добре було не тільки для мене, а й для всіх людей», — каже відвідувач центру «Берегиня» Володимир Соловйов.

Доки чоловіки стрибають, дівчата готуються пускати по воді власноруч сплетені вінки. Анна Михайлівна свій виготовила з квітів, які сама вирощує вдома.

«Сокорки тут , шо тут ще є , мальви, деревій, мальви, оце якась декоративна ромашечка, ось вам клевер зветься, але я не знаю як він по-науковому , так що всі вони лікарські трави», — розповідає відвідувачка центру «Берегиня» Анна Жувак.

Серед учасників свята — молодь з особливими потребами. Вони показали гостям театральну виставу. Акторської майстерності дітей навчали у соціальному центрі. Завдяки цим заняттям хтось вправляється в рухах, відточує моторику пальців, інші — працюють над вимовою.

«Оці театральні дійства, оця арт терапія на них дуже впливає і в нас сьогодні не один навіть, а декілька прикладів, коли вони починають говорити», — каже директор центру «Берегиня» Інна Галиченко.

«Покажи мені його і до серденька мого наче птаха до небес приворожи».

Раніше Наталі було складно вимовляти навіть окремі слова. Тепер вона не лише розмовляє, а навіть і співає.

«Ну десь тижні три готувалась, вчила ролі, пісні на це свято», — зізнається відвідувачка центру «Берегиня» Наталя Кіреєва.

Як кажуть працівники центру, саме на таких святах діти з особливими потребами спілкуються з іншими, знаходять нових друзів та вчаться тому, як поводитися в майбутньому самостійному житті.

http://podrobnosti.ua/2118817-u-sumah-dti-z-osoblivimi-potrebami-vlashtuvali-teatralnu-vistavu.html