Сумський спортивний клуб інвалідів «Фенікс» піднявся на найвищі вершини Греції і Чехії

2018-09-20

Спочатку троє представників спортивного клубу людей з інвалідністю піднялася на одну з вершин Олімпу — Скалу, що на висоті 2866 м. Сходження зайняло два дні, протягом яких було пройдено понад 30 км.  А через тиждень уже дев’ять чоловік з «Фенікса» зійшли на найвищу гору Чехії — Сніжку (1603 м.).  Серед учасників були люди з інвалідністю першої, другої і третьої групи.

 

— У гори ми ходимо з 2006 р, — тоді ми піднялися на Говерлу. З тих пір закохалися в гори, сказав  керівник клубу«Фенікс» Олександр Грінка. —  Пізніше були гірські походи Словаччиною, Туреччиною, Грузією, Чорногорією … Але Олімп за складністю можна порівнювати ні з чим попереднім. Було дуже складно, часом хотілося повернутися назад. Ближче до фінішу вже важко дихалося, часом м’язи на ногах зводило, німіли пальці на руках. Дуже небезпечні були і ділянки проходження. Але ми це випробування, слава Богу, минули. І девіз нашої організації «Не бійся жити» ми і далі продовжуємо втілювати в реальність.

 

Довідка. Олімп — найвищий гірський масив в Греції. У нього кілька вершин, найзначніші з яких пік Мітікас (2918 м, на нього без альпіністської підготовки дуже складно забратися), Сколе (2912 м), Стефані (2905 м), Скала (2866 м) і Антоніос (2815 м). На пік Стефані мандрівників не пускають, так як там знаходиться британський військовий радар. У давньогрецькій міфології Олімп — священна гора, місце перебування богів на чолі з Зевсом.