Сумські активісти з інвалідністю перевірили поліклініки

2020-03-01

Представники сумських  громадських організацій осіб з інвалідністю  перевірили первинну медичну  ланку обласного центру — наскільки вона пристосована приймати маломобільних відвідувачів. За висновками дослідження, найнедоступнішою є поліклініка на вулиці Труда. Зокрема, у ній — найкрутіший пандус, туалет для людей з інвалідністю знаходиться не на першому поверсі, і ще перелік недоліків.

«Санітарна кімната там знаходиться на 6 поверсі. Якщо ти туди потрапляєш в період з 12:00 до 12:30, там перерва у ліфтера. То, взагалі, туди потрапити неможливо«, — розповідає голова громадської організації «Рука допомоги» Олег Габ.

«Проблеми з пандусом. Так, він не відповідає Державним будівельним нормам в частині нахилу його під 8º, проте біля цього пандусу є кнопка виклику медичного персоналу, який, в разі натискання на неї, в дуже короткий термін зможе вийти і допомогти інваліду-візочнику подолати цей пандус«, — пояснює директор сумської лікарні №4 Андрій Сухомлин.

Розташована та сама кнопка, про яку говорить директор лікарні, просто над смітником. Щоб до неї дотягтися, людині на візку потрібно над ним нахилитися.

Також знайшли невідповідності у медзакладі на Івана Сірка, 3. Тактильна плитка, що дозволяє людям з вадами зору визначати перешкоди, встановлена не там, де потрібно.

«Якщо іде людина тотально незряча, то плитка її інформує, що перед тобою сходи, або інший об’єкт. Але не зрозуміло, чому цю тактильну плитку виложили на пандусі,» — говорить голова громадської організації для людей з вадами зору «Ініціативи Слобожанщини» Анатолій Сасса.

Всього дослідили 15 амбулаторій та поліклінік. Одне з найчастіших порушень — реєстратури не мають заниженого віконця. Медпрацівник не бачить візочника, а візочник — медпрацівника.

«Ми роздали звіти щодо нашого моніторингу, де зазначено, де й які проблеми є. І також ми надали рекомендації безпосередньо керівникам центрів надання первинної медико-санітарної допомоги. Ми сподіваємось, що вони будуть враховані під час подальших змін«, — розповіла представниця ГО «Бюро правничих комунікацій» Марина Носаченко.

Найбільше нарікань — до пандусів, якими візочники мають підніматися до будівель. Майже всюди вони не відповідають Державним будівельним нормам.

«Велика частина була встановлена за радянських часів і потрібно, відповідно до нового ДБНу 2018 року, привести це згідно з вимогами. І це буде найголовніша проблема, яку треба вирішувати. Треба до цього підходити комплексно, і політична воля для цього потрібна«, — переконаний спеціаліст обласного управління архітектури Олексій Єрьоменко.

«Надані рекомендації представниками організацій для покращення ми будемо старатися покращувати їх, знаходити кошти, фінансування, робити певні кроки для покращення даної ситуації«, — пообіцяв фахівець відділу охорони здоров’я Сумської міськради Тарас Денисенко.

Результати дослідження також передадуть до комітету доступності Сумської міськради.

Дослідження проводили протягом лютого силами трьох громадських організацій за кошти Агенції США з міжнародного розвитку USAID.