Сумчанин вимагає безкоштовний та безлімітний проїзд в маршрутках для осіб з інвалідністю

2018-01-04

«Нахабство деяких водіїв маршруток вражає. Те, як вони дозволяють собі поводитися з людьми похилого віку, з особами з інвалідністю вирішуючи чи пускати їх до маршрутки, чи не пускати, неприпустимо», —  написав у своїй он — лайн петиції сумчанин,  інвалід по зору першої групи Костянтин  Москаленко.

Він вимагає ввести безоплатний та безлімітний, тобто без обмеження по кількості пасажирів, проїзд осіб з інвалідністю всіх груп та пенсіонерів у маршрутках міста Суми.

«Згідно Постанови КМУ від 17 травня 1993 р. N 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» та Постанови КМУ від 16 серпня 1994 р. N 555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. N 354» особи з інвалідністю та пенсіонери за віком мають право на безоплатний проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену та таксі) та приміських маршрутах.

Також зазначаємо, що «Пільгове перевезення інвалідів здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності та підпорядкування, відповідно до Закону України «Про транспорт» ( 232/94-ВР ).

У даному випадку постанову Кабінету міністрів №354 від 17 травня ніхто не змінював і не скасовував, і змін в закон «Про транспорт» ніхто не вносив, і разом з тим, приватні транспортні підприємства не виконують вимоги норм законів перечислених вище.

Разом з тим ст. 22 Конституції України, говорить, що «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».

Таким чином, транспортні підприємства перевізників порушують права осіб з інвалідністю та пенсіонерів.

Ми відстоюємо права осіб з інвалідністю та пенсіонерів на безкоштовний проїзд, посилаючись не лише на закони, але ще й на практику інших областей, де особи з інвалідністю та пенсіонери їздять у міському транспорті без жодних перепон», — йдеться в петиції.  її , до речі, всі бажаючі можуть підписати тут

http://e-dem.in.ua/sumy/Petition/View/976