Спортклуб інвалідів звинувачує виконавчу службу

2016-10-17

tmbou100510В Сумському  окружному адміністративному  суді слухається  справа за позовом голови громадського об’єднання Спортивний клуб інвалідів «Фенікс» до Головного управління юстиції у Сумській обл. Керівник громадської організації Олександр  Грінка  «Фенікс» просить визнати протиправною діяльність відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби.
У громадській організації вважають, що керівництво відділу порушило вимоги закону України «Про звернення громадян», а точніше проігнорувало звернення двох громадських організацій інвалідів – СКІ «Фенікс» і обласного осередку всеукраїнської організації «Народна академія творчості інвалідів». У ньому активісти ще в травні цього року просили передати їм на безоплатній основі планшети Apple I Pad (16 шт.) і мобільні телефони Apple iPhone (55 шт.) для їх подальшій передачі людям з обмеженими можливостями, які проживають в Сумській обл. і які потребують саморозвитку і спілкування, але не мають можливості їх придбати. Намір про передачу цих товарів на безоплатній основі сумською виконавчою службою було розміщено на сайті системи електронних торгів арештованим майном. Але з того часу керівництво відділу примусового стягнення не те, що передало товар, а навіть не дало елементарної відповіді на звернення організацій інвалідів.

«Як і очікувалось, відповідач на першому засіданні  переконував, що відповідь на наше звернення вони вчасно надали поштою, а чому не отримали дві організації інвалідів – не знають, — розповів Олександр  Грінка. — Та абсурдність полягала в іншому. Відповідач впевнений, що позов до суду подавав не громадянин Олександр Грінка, а громадська організація, а тому ніяких порушень на відповідність вимог Закону України «Про звернення громадян» в їх діях не може бути в принципі. Ось так!»

Насправді ж справа не стільки в планшетах і айфонах,  а в звичайній принциповості.   Людей  інвалідністю шокувало повне ігнорування  на звернення тих, хто  в ідеалі  мав би стояти в авангарді дотримання норм законів.  Також Олександр додав, що якщо вдасться відсудити у виконавчої служби символічну моральну шкоду, 1 000 грн., спортклуб передасть ці кошти  відомій юній художниці з ДЦП Даші  Безкостій, — в неї саме зламався планшет і вона не може ні  елементарно навчатись, ні спілкуватись з вчителями.
Продовження розгляду справи призначено на 26 жовтня, на 11 год.
До речі, як стало відомо на суді,  айпади і айфони  виконавча служба досі нікому не передала. Виявляється, що нікому з нужденних ті планшети і телефони не потрібні і даром?!

.