Спортивно — інтеграційні ігри тривають на Сумщині

2020-11-18

Вже треті Інтеграційно — спортивні ігри, у яких беруть участь люди з інвалідністю, проводять на Сумщині. Цього року за загальним трендом змагання проходять в режимі онлайн. За таких умов у програму внесли свої корективи. «Ідея інтеграційних ігор виникла у спортивного клубу людей з інвалідністю «Фенікс». Інтеграційні – тому що вони інтегрують людей у суспільство через активний спорт, через активне дозвілля», – розповідає голова спортивного  «Фенікс» Олександр Грінка. — У   2020-му через епідемситуацію більшість змагань скасували. — Саме ці змагання ми вирішили провести в такому зміненому форматі. Простіше було їх не проводити, але ми знайшли вихід. Тим паче, що навіть «Ігри нескорених» цього року також проходять у форматі онлайн».

Цьогоріч учасників поділили на дві групи:

Окремо змагаються друзі-волонтери клубу «Фенікс». У програмі третіх інтеграційних ігор — «стрібол», біг навколо озера Чеха, віджимання від підлоги, підтягування на поперечині, присідання. Кожен учасник фіксує свою спробу на відео і надсилає на адресу клубу «Фенікс».

Сьогодні, 17 листопада на озері Чеха змагались у бігові, віджиманні, підтягуванні та «стрітболі».

Наталія Макарова волонтерка, сумська бібліотекарка, бігла навколо озера Чеха. «Ми як друзі, як партнери, як волонтери – завжди один одному допомагаємо, підтримуємо. Як вони нас – так і ми їх», – розповідає пані Наталя.

Дмитро Брухно має вади зору  і опорно — рухового апартату. Тому навколо озера біг за допомогою помічника-гайда. «Трудновато бігти. Краще влітку бігти» – говорить учасник змагань.

«Інтеграційні ігри» в режимі онлайн триватимуть до 1 грудня включно. Переможців оголосять у Міжнародний  день людей з інвалідністю 3-го грудня.

2019 року участь в ІІ інтеграційних іграх взяли учасники з Сум, Путивля, Лебедина, Тростянця та Шостки. Всього – близько ста учасників.

Суспільне. Суми