Сильні духом з України і Грузії зібрались у Сумах

2018-07-05

 У Сумах відбулася  Міжнародна спартакіада серед людей з інвалідністю. Це уже п’яті подібні змагання.  Нині до обласного центру приїхали команди з Сумщини, України  та Грузії.  У програмі  – турніри з шашок, настільного тенісу, дартсу, армрестлінгу та символічний заїзд на інвалідних візках.

Усе розпочиналося з маленької ідеї до якої долучилися громадські організації Сум. Шість років тому спартакіада збирала 20 людей. Сьогодні ж до нас приїхали близько 150 людей, завітали на Сумщину і наші друзі з Грузії. У програмі заходу – турніри з шашок, настільного тенісу, дартсу, армрестлінгу та символічний заїзд на інвалідних візках, – говорить Олександр Грінка, голова спортивного клубу людей з інвалідністю “Фенікс”.

Cпартакіада серед людей з інвалідністю (фоторепортаж)

Особливість цьогорічного заходу в тому, що до нього долучилися учасники АТО, які отримали інвалідність під час бойових дій.

Я брав участь у змаганнях “Сила Нації”, а от на спартакіаді вперше. Сьогодні вирішив спробувати себе в шашках, дартсі, армреслінгу. Конкуренти, звичайно, серйозні у мене, але хочеться себе показати, – говорить Ігор Лугина, учасник змагань.

Грузинська команда у Сумах на спартакіаді вже вдруге. Цього року на змагання приїхали три спортсмени.

Ми щиро раді знову бути в Сумах  і брати участь у змаганнях. Я тренер команди, проте сьогодні візьму участь у армреслінгу та дартсі. Загалом же наші спортсмени ще змагатимуться у настільному тенісі. Сподіваюся, наступного року наша команда поповниться та приїде вже у складі п’яти, а то й шести осіб, – говорить Теймураз Чейшвілі.

Першого дня відбулися основні змагання, а наступного  учасники взяли участь у сплаві річкою Псел.

За матеріалами Олександри  Токар, інтернет — видання «Трибуна».