Щорічно 5 травня світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за права інвалідів

2016-05-05

__1_15_6_20_main_15 травня 1992 року люди з обмеженими можливостями з сімнадцяти країн одночасно провели перший загальноєвропейський День боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів, нагадує Комітет у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю. З того часу подібні заходи відбуваються щороку.

Цей день має на меті привернути увагу світової спільноти до проблем людей, на долю яких випало нелегке життєве випробування. Та попри це вони кожного дня власним прикладом демонструють силу волі та нескореність духу.

Для України питання захисту прав людей з інвалідністю сьогодні набуває ще більшого значення у зв’язку із подіями на cході України, внаслідок яких збільшується кількість громадян із тяжкими травмами та ушкодженням здоров’я  як серед учасників антитерористичної операції, так і серед мирного населення.

Державна політика у цьому питанні спрямована на реконструкцію суспільства в напрямі забезпечення рівності прав і можливостей людей з інвалідністю.  Кожна людина з інвалідністю має відчувати себе не тільки соціально захищеною, а й потрібною суспільству.

Інва — Україна