Президент підписав Закон, який посилює соціальний захист осіб, які доглядають за дітьми з інвалідністю та особами з інвалідністю 1групи

2018-03-13

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 1369-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за дітьми-людини з інвалідністюми та людини з інвалідністюми І групи», прийнятий Верховною Радою України 17 травня 2016 року. Ініціатор законопроекту — Валерій Сушкевич.

Метою прийняття даного законопроекту є встановлення принципу соціальної справедливості щодо осіб, які здійснюють догляд за дітьми-людини з інвалідністюми та людини з інвалідністюми І групи.

Згідно закону одному з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікуну, піклувальнику надбавка на догляд за дитиною, що має інвалідність підгрупи А, а також одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Законом також вносяться зміни до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», якими до кола застрахованих осіб відноситься один із непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства. Періоди отримання цими особами надбавки пропонується зараховувати до страхового стажу та сплачувати за них страхові внески з Державного бюджету.

Закон набирає чинності з 1 січня 2017 року.