Петропавлівські гуляння на Пслі

2016-07-17

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На березі  річки Псел, що на Сумщині, під  веселі звуки  акардіону  лунала дзвінка пісня «Ти ж мене підманула…»  Це відділення денного перебування «Злагода» комунальної установи  СМТЦСО (НСП) «Берегиня» проводило народне  гуляння  до дня Петра і Павла   —  «Свято мандрика».

Організатори  свята задіяли всю різноманітну палітру українських традицій та національного фольклору. Відвідувачі  та гості заходу із задоволенням співали улюблені пісні, відгадували загадки, слухали прислів’я та приказки, приймали участь у конкурсах.

Учасники театральної студії «Промінь надії»  показали дійство  «Добрі справи апостолів Петра і Павла» та разом з глядачами за давнім народним звичаєм натхненно славили сонце за тепло, за хліб, читали вірші, шукали чарівний «Петрів Корінь», який за повір’ям, може вказати шлях до скарбу.

Кульмінацією свята  було пригощання всіх присутніх «мандриками», традиційною  стравою на Петра і Павла. Виготовлені  руками відвідувачів  «смаколики», передавали всю теплоту душі і щирість почуттів усім присутнім.

Інва — Україна