Пандуси київських станцій метро нагадують атракціон для інвалідів-самовбивць

2016-04-04

9999_rpatrpt_729x547У столичному метро лише 11 станцій з 52 пристосовані для інвалідів. На більшості станцій пандуси більше нагадують атракціон для інвалідів-самовбивць. Зокрема, станції, які обладнані підйомниками або ліфтами для людей у візках, позначені на схемі метро, яка є у кожному вагоні.

Рекордсменом за зручностями для інвалідів є «синя» гілка метро. Тут аж шість станцій зі спеціальними підйомниками або ліфтами.

Але уся справа в тому, що ці станції були запущені після 2010 року. Усі інші 12 станцій на Куренівсько-Червоноармійській лінії не мають ні підйомників, ні ліфтів для людей у візках.

А на «червоній» гілці метро з 18 станцій лише дві станції — «Лісова» та «Дарниця» — обладнані спеціальними підйомниками. Та й то, не на усіх виходах.

Ну і на Сирецько-Печерській лінії з її 16 станціями лише на трьох є ліфти та підйомники для інвалідів – «Вирлиця», «Бориспільська» та «Червоний хутір». Цікаво, що на останній станції аж дев’ять ліфтів.

На усіх інших станціях метро усе зводиться до того, що інваліди практично не можуть скористуватися підземкою. Людям з обмеженими можливостями потрібно або когось просити про допомогу, або просто сидіти вдома.

Нагадаємо, нещодавно Depo.Київ писав про те, що на Майдані Незалежності, у підземних переходах, не працюють чотири підйомники для інвалідів. У мерії ж думають робити наземні пішохідні переходи для зручності інвалідів…