Незвичайний сплав з незвичайними ідеями відбувся на Пслі

2020-08-23

Цього разу спортивний клуб інвалідів «Фенікс» похід Пслом провів спільно з нашими друзями і партнерами — колективом бібліотеки — філії № 17 (спеціалізується на обслуговувані людей зінвалідністю), ГО «Бюро правничих комунікацій», ГО «Рука допомоги», командою представництва «Фенікса» в Лебедині. Завдяки підтримці друзів — благодійників два дні промайнули в ейфорії шикарних позитивних емоцій і здорового екстріму. Встигли і серйозні теми обговорити, і кубок «Фенікса» з гри «дуринда» провести, володарем якого стала команда бібліотечних працівників.

Зокрема,  ГО «Бюро правничих комунікацій»  влаштували комунікаційну зустріч — бесіду «100% спорту», під час якої обговорили стан доступності спортивних закладів для маломобільних груп громадян  та рівень інклюзивності спортивних подій, що проходять в обласному центрі.

 

«Ми ставили за мету привернути увагу громадськості до проблем доступності спортивного життя в обласному центрі, зокрема доступності спортивних шкіл, клубів, спортивних майданчиків, стадіонів та будівель, де відбуваються спортивні події, для маломобільних груп громадян, а також пошуку можливостей для широкого залучення до участі в загальноміських спортивних заходах осіб з інвалідністю, батьків з дітьми, осіб літнього віку», — розповіла менеджерка проєкту «Залучення маломобільних груп громадян до адвокації системних змін у сфері доступності м. Суми» Марина Єжкун. За її словами,  завдання органів місцевої влади — забезпечити доступ до спортивних заходів, секцій, будівель, які є комунальною власністю, для всіх містян. У цьому контексті адвокація є дієвим інструментом досягнення системних змін та просування ідей.

 

Як зазначив голова ГО «Спортивний клуб людей з інвалідністю «Фенікс» Олександр Грінка, важливим є залучення сумчан з інвалідністю саме до непрофесійного спорту. За його словами,  такі види спорту є корисними для здоров’я, сприяють  соціалізації людей з інвалідністю, допомагають їхній особистісній активності, заохочують до активної діяльності, спонукають інтегруватись в життя міста. Як приклад, навів успішний досвід ГО «Спортивний клуб людей з інвалідністю «Фенікс» щодо проведення байдаркових сплавів, піших походів, змагань з різних видів спорту, спартакіад, що в подальшому вийшли на міжнародний рівень.

Голова ГО «Рука допомоги м. Суми» Олег Габ зазначив, що каменем спотикання для безбар’єрного спортивного життя для людей з інвалідністю передусім є недоступність вуличних спортивних майданчиків, під’їздних шляхів до них, і загалом ситуація з недоступністю міської інфраструктури, що заважає сумчанам з інвалідністю безперешкодно пересуватись містом. Причина цьому — байдужість керівників міста та посадовців до проблем людей з інвалідністю.

За його словами, громадськість має забезпечити суворий громадський контроль за станом дотримання ДБН у частині доступності під час будівництва цих об’єктів та проводити активну адвокаційну діяльність щодо притягнення до відповідальності керівників тих організацій, які допустили порушення цих норм.

Цей захід відбувся в рамках проєкту «Залучення маломобільних груп громадян до адвокації системних змін у сфері доступності м. Суми». Проєкт реалізується у рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю ГО «Бюро правничих комунікацій»  i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.