Незвичайний пробіг об’єднав у Сумах людей з інвалідністю і професійних спортсменів

2021-12-04

У Сумах відбувся забіг навколо озера  Чеха, присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю. Це був перший етап вже Четвертих спортивно — інтеграційних ігор, які організовує спортивний клуб інвалідів «Фенікс».  Не дивлячись на холоднечу і пронизливий вітер, в забігу взяло участь більше півсотні учасників, серед яких найстаршому —  81 рік, а наймолодшому — сім років.  Більшість пробігли дистанцію 3000 м. (це відстань навколо озера), а дехто, зважаючи на свої негаразди зі здоров’ям, 200 чи 500 м.

Головною особливістю забігу було те, що у ньому разом з людьми з інвалідністю  взяли участь знані спортсмени  Сумщини, переможці багатьох міжнародних стартів.  Зокрема, це  призерка  Олімпіади в  Нагано, біатлоністка  Олена  ПЕТРОВА, учасник олімпійських ігор, легкоатлет Віталій  БУТРИМ, чемпіони і призери всеукраїнських змагань з числа вихованців  обласної  ДЮСШ.

— Це не просто  був спортивний захід, — сказав голова СКІ «Фенікс»  Олександр  Грінка. —  У ньому  більше соціального підтексту. Усі, хто у ньому взяв участь, яскраво продемонстрували, що обмежень у життя не повинно бути.  Всі обмеження у нас у голові.  Якщо ми їх самі викинемо зі своєї голови – автоматично почнуть зникати і обмеження навколо нас. У той час як дехто боїться вийти з домівки, плачиться  і  не знає чим себе зайняти («бо я інвалід, мені важко і я не можу»),  ці люди прийшли і сказали насамперед собі «Я можу і я це зроблю!»  Вони показали приклад усім як треба любити життя і цінувати кожну його мить.

 

Довідка.  Спортивно — інтеграційні ігри проводяться кожного року.  У програмі – переважно рекраційні турніри, в яких беруть участь люди з важкою формою інвалідності.  Минулого року вони пройшли у форматі онлайн за участю спортсменів з  України,  Грузії і  Латвії.