Незвичайна фотовиставка відкрилася у Сумах

2021-03-29

 В Сумській міській галереї відкрилася фотовиставка «Криця в жіночих обладунках», головними героїнями якої стали мами дітей з інвалідністю. Як зазначають організатори, то цей проєкт про жінок: сильних і цілеспрямованих, жінок, що вміють любити, і постояти за своє, жінок, які надихають інших та вміють радіти, подорожувати, захоплювати й захоплюватись. У нашому тексті ми ділимося світлинами та історіями мам, які долучилися до фотопроєкту.

Виставка – це завершальний етап проєкту «Криця в жіночих обладунках». Сам він — некомерційний.

«Там під фотографіями коротенькі історії мами понаписували. Зовсім коротенькі й без бажання проявити до себе жаль. Просто розказати, що ми є, ось ми такі… та щоб привернути увагу не до себе як до особистості, а що такі люди є й дітки такі є, а в них є мами, які живуть своїм життям і мають право на будь-яку діяльність. З’явилися ідеї, що ще можна зробити. Тому, що я б не хотіла б завершувати «Крицю в жіночих обладунках» саме просто фотосесією, хотілось би продовжити цей проєкт і далі», – організаторка проєкту Наталка Дєнісова.

— Коли у сина Едіка в 4 роки виявили порушення слуху, почався довгий шлях пошуку, — розповіла учасниця проєкту, мама дитини з інвалідністю Ірина Подоляка. —  Все пильніше Ірина приглядалася до мистецтва, шукала найбільш дієвий спосіб, щоб син мав зв’язок зі світом на всіх чуттєвих рівнях. Прочитала в одній науковій статті, що саме музика формує слух і є інструментом його підтримки.
З 4 класу він пішов у музичну школу, закінчив її за шість років, хоч, часом, дуже нелегко було. Але йому дуже подобалося. У конкурсі етюдів отримав 2-ге місце. Захопленість сина музикою надихнула на заняття і сестру. Слідом за братом Діана також пішла до музичної школи, хоч вибір інструмента тоді здивував нас усіх: замість звичного для дівчинки фортепіано, вона обрала флейту. Обставини часто роблять нас беззахисними, безпорадними, вразливими. Кожна з нас найкраще знає, як зробити себе нещасною. А от як стати щасливою? Просто ми рідко заглядаємо всередину себе. Але це варто робити, якщо хочеш пізнати та змінити себе.