Люди з інвалідністю Сумщини можуть безкоштовно отримати юридичну допомогу

2016-10-03

tsentrЮридичну консультацію без оплати та надання захисту на суді можна віднині отримати  у бюро безоплатної правової допомоги. Їх створили у райцентрах після ліквідації територіальних органів юстиції.

Такі бюро входять в структуру місцевих центрів з безоплатної вторинної правової допомоги. Таких центрів на Сумщині 4: у Шостці, Конотопі, Охтирці та Сумах. За кожним з них закріплені бюро.

Для того, щоб  звернутися в такі центри чи бюро  потрібно всього лише паспорт. Там людині  нададуть первинну правову допомогу – юридичну консультація та вирішать, чи потребує вона вторинної правової допомоги – захисту на суді.

Як показала практика перших днів роботи таких цетрів, люди потребували консультацій переважно  з питань приватизації та оренди земельних ділянок, розмежування землі, розподілу майна. Є багато питань, що стосуються роботи реєстраційної служби, державної виконавчої служби, нотаріату, адміністративно-цивільного законодавства тощо.

Сумський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює  за адресою м. Суми, вул. Покровська, 9/1 (бібліотека банківської академії) в робочі дні з 8.00 до 17.00. Також за довідками можна подзвонити за такими номерами телефонів: 066 771 3261, 098 380 6938, 66 51 08

Якщо окрім консультацій, особі з інвалідністю потрібна буде допомога адвоката у суді, то вона має бути надати деякі документи. Зокрема, особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб або їх законних представники, до звернення додають: