«Фенікс» став партнером проєкту від Гете Інституту

2022-02-09

Проєкт цей називається «Резиденція тиші» і реалізовуватися він почався місяць  тому у стінах  Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки.  Саме цей заклад виграв грант від  на суму 1 тис. євро від  Гете Інституту в рамках всеукраїнського конкурсу.   З умовами проєкту бібліотека стала своєрідною «резиденцією тиші»,  місцем зустрічей для інтеграції, інклюзії та різноманітностей. У холі та в коридорах закладу  створили комфортний простір для читання, спілкування, а також для фізичного й ментального відновлення.  Там  проводяться різноманітні спортивні активності,  а також лекції й тихі вечірки.

-Наша бібліотека дуже тиха і це ніби  сприймалося як «мінус», мовляв нічого не можна організувати — сказала авторка проєкту  Ірина  ВАРЛАМОВА. —  Але можливо це тиша в самому центрі міста навпаки «плюс»?   І тому ми вирішили спробувати це довести.  Всі бажаючі, гості і жителі міста можуть залучатися до засідань нашої «Резиденції».  Для цього ми закупили чимало цікавих речей, щоб зробити хол бібліотеки більш виразним.  Тут можна  реалізувати свої творчі ідеї, помалювати, влаштувати цікаві лекції, взяти участь в майстер — класах.

Вже  в  день відкриття «Резиденції» відвідувачі могли порекласувати  з фітболами (великими м’ячами, що використовуються при заняттях аеробікою), ознайомитися з азами йоги, подискутувати про ековідповідальність. Згодом відбулася зустріч з  драматургинею  Богданою ОЛЕКСАНДРОВСЬКОЮ, яка отримала  дві нагороди «Гранд Коронації слова» у номінації «П’єси».

 Напрочуд цікавою видалася для гостей бібліотеки фізична розминка з учасником  двох літніх  Олімпійських ігор, срібним призером молодіжного чемпіонату Європи з легкої атлетики  Віталієм БУТРИМОМ.

— Приємно, що в рамках проєкту серйозна увага приділяється інклюзивній складовій, дозвіллю людей з інвалідністю, — додав керівник спортивного клубу інвалідів «Фенікс» Олександр ГРІНКА. — і наша організація, як один з партнерів проєкту, з задоволенням долучається до активностей в «Резиденції тиші»,  пов’язаних зі спортом, здоровим способом життя.

Минулого тижня  «Резиденція тиші» стала простором для концентрації та арт-терапії, — там відбувся майстер-клас з арт-терапії «Намалюю тобі радість» з учнями Сумського закладу загальної середньої освіти спеціальна школи. В цій школі навчаються діти, які потребують корекції здоров`я. Щоб навчити їх малювати використовуються різні методики: декілька днів діти обмірковують, про що будуть малювати, потім обговорюють деталі з вчителем. Під час малювання звучала тихенько музика, щоб дитина могла розслабитись та зняти напругу. В атмосфері довіри та любові присутні побачили, як народжується мистецтво.

«Для цих дітей малювання – це і частина терапії, говорить їхній учитель Андрій ЛЕВІК. — Дуже важлива  і театральна, і ізо-терапія. Дітки поринають у світ заспокоєння, вони мріють в цей час, вони щось уявляють яскраве, гарне в житті, для них це дуже необхідно».