Двоє сумчан вибороли медалі на світовому онлайн турнірі з паракарате

2021-05-01

Спортсмен з 24-х країн світу взяли участь в онлайн турнірі з паракарате. Двоє сумських паракаратистів стали його призерами. На двох вони здобули чотири медалі.

Станіслав Ткаченко має діагноз ДЦП. Він займається карате три роки. У підсумку на онлайн чемпіонаті світу він виборов срібну медаль поступившись українцю з міста Житомир. «Це розвиток самого себе. Це спорт, це здоров’я моє», – говорить Станіслав.

Карина Стегній займається дев’ять років і має чорний пояс. Чотири роки тому на подібному турнірі у Будапешті вона здобула бронзу. На цьогорічних змаганнях виборола три нагороди – срібло у ката та ката зі зброєю і ще одну – бронзову – у ката з тренером. Говорить: «бронза» – це не провина тренера.

«Тренер просто чудовий. Була дуже велика конкуренція. Тому це чудовий результат», – каже Карина.

Мама Карини ділиться, що донька не одразу почала займатись карате. «Для неї якийсь був період подумати. Можливо страх був: таке страшне слово – карате. Пів року ми були в таких думках, а потім прийшли й все: з цього кола ми вже не вийшли та, мабуть, не вийдемо ніколи», – говорить мама Карини Яна Стегній.

За словами тренера сумчан Вадима Коломійця, на змагання йшли п’ятнадцять спортсменів від шести років і доросліші. У фінал виходили по двадцять учасників.

У Сумах зараз займаються понад тридцять спортсменів різною нозологією. «Дивлячись на такі досягнення наших паракаратистів мої учні старші, молодші, початківці, дивлячись на їх старання, і як вони через силу, через себе виконують прості вправи (ну так здається, що вони прості), але вони виконують через такі зусилля. Якщо здоровому спортсмену потрібно повторити сто разів, то їм це потрібно виконувати до тисячі разів. Дивлячись на них, як вони працюють – і я в них учусь. Хоча у мене досвід 30-ть років в карате», – розповідає тренер з карате Вадим Коломієць.

СУСПІЛЬНЕ. СУМИ