Дванадцятирічний хлопчина з особливими потребами створив мультфільм (ВІДЕО)

2017-03-20

Учень шостого класу Тернопільської експериментальної школи мистецтв Лесик Венгринович, у якого ДЦП і слабкий зір, створив анімаційний фільм за казкою Олега Романчука «Соловейко з одним крилом». Тематику вибрав не випадково. Каже, що у такий спосіб хотів розповісти світові, що люди з особливими потребами мають право на місце у суспільстві.
Батьки пригадують, що у хлопчика виявили ДЦП ще в ранньому дитинстві. Відтоді він почав свою боротьбу за життя. Він таки зміг встати на ноги, але згодом його зір впав до 10%. Попри всі фізичні труднощі він завжди був творчою особистістю і намагався себе реалізувати в цьому. Нещодавно хлопець створив пластиліновий мультфільм «Соловейко з одним крилом» за мотивами одноіменної казки Олега Романчука.

Історія розповідає про пташку, яка народилася з одним крилом. Лесик хотів таким чином розповісти про людей з особливими потребами, і які труднощі вони долають у житті. З головним героєм казки, як і мультфільму, хлопчик асоціює себе.

«У природі немає помилок, кожен, такий, як є. Має своє призначення» – ці слова з казки мені дуже запам’яталися», — розповідає Лесик.

Створювати мультик йому допомагали друзі, батьки та волонтери. За один день зробили півтисячі фотографій, а потім змонтували їх. Хлопчик додає, що цей фільм допоміг йому знайти багато друзів. Зараз він працює над наступними проектами.