До «Берегині» завітав Андрій Первозванний

2016-12-13

kireДо свята Андрія Первозваного на базі сумського  територіального центру соціального обслуговування «Берегиня» влаштували вечорниці. Учасники і глядачі дійства – люди з особливими потребами і пенсіонери.

«Розповідали і гуморески і співали українські жартівливі пісні, і розігрували сценки, і калиту кусали, і на Коцюбі їздили, і хлопці до дівчат залицялися, і жартували, і дівчата працювали. Вони в нас такі трудівниці» – розповіла про вечорниці Галина Цилюрик, керівник ансамблю “Червона калина”.

«Я сама інвалід з дитинства. Мені вже за 60 років. І я дуже співчуваю їхнім батькам. Я жалію це все, тому що мені їх жаль, але вони в нас такі талановиті, ви самі бачили. Так що молодці, а батькам їхнім здоров`я, терпіння і щоб вони своїх діток ще дужче любили, тому що вони дійсно особливі» – додала Ганна Жувак, учасниця ансамблю “Червона Калина”.

Поділилася враженнями після вечорниць і Наталія, яка з дитинства має інвалідність: «Мені дуже сподобалось. Дуже багато про себе дізналася. Також дізналася, що на Андрія дівчата і ворожили на свічках, як ми сьогодні це згадували на святі»

У перервах між піснями та гуморесками гостей і учасників вечорниць пригощали солодощами.

«Ці свята в нас ніби-то об`єднання двох різних поколінь. Чому? Ну в першу чергу для того, щоб передавати досвід. Ви сьогодні побачили – це позитивний досвід. Це традиції нашого українського народу. Для того, щоб навчати молодше покоління, щоб вони не забували традиції, адже ви знаєте: той, хто пам’ятає свою історію, той має майбутнє» – сказала Вікторія Литвиненко, заступник директора територіального центру соціального обслуговування “Берегиня”.