Сервісний центр МВС у Сумах виявився недоступним для людей з інвалідністю
Новий сервісний центр МВС, який відкрили у Сумах на початку жовтня і на модернізацію якого витратили майже 700 тис грн., виявився без зручностей для людей з інвалідністю. Підйомника та ліфта нема, туалет не пристосований для користування ним людей з числа маломобільних груп.
Олег Габ – Голова ГО інвалідів “Рука допомоги” пересувається на інвалідному візку. У сервісному центрі МВС необхідно змінити водійські права на нові – у пластиковому форматі. Чоловік говорить: “Новий центр призначений не для всіх категорій населення”.
Приймають людей на другому поверсі. На ганку облаштований пандус і кнопка виклику для послуг людей з особливими потребами. Через декілька хвилин після натискання кнопки, виходить адміністратор.
Чоловіка з візком заносять на другий поверх. Далі йому без черги надали необхідну послугу.
За словами заступника начальника центру, це перший випадок звернення до них людини з інвалідідністю на візку.
Олег Колесник, заступник начальника Регіонального сервісного центру МВС зазначив: “Ми спустилися, надали людині послугу, в межах її прохань, сама конструкція будівлі не передбачала цих пандусів, у нас є кнопка виклику, вийшов адміністратор. Що стосується туалетів, також врахуємо це питання і облаштуєм туалет для людей з особливими потребами”.
Олег Габ після відвідування сервісного центру говорить: “У черговий раз я отримав стрес, носіння мене на 2 поверх – це як російська рулетка, один раз нормально, а іншим разом спіткнувся і полетів разом з цими людьми вниз. Туалетна кімната теж не доступна, максимум, там можна помити руки. У черговий раз про людей з інвалідністю забули. Зробити доступ, або перенести його на перший поверх або зробити ліфт, підйомник”.
Голова ГО “Сумська правова служба” Семен Стадник нам повідомив: ” Згідно статті 26-ї закону України про основи соціальної захищеності інвалідів, підприємства та організації зобов’язані створювати умови для безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів фізичного оточення. Треба поглиблено вивчати ДБН, які регулюють питання і правові відносини у будуванні. Згідно даних норм, я знаю, що організації, які будують чи реконструюють, зобов’язані враховувати і створювати безперешкодний доступ інвалідів”.
“Такий об’єкт повинен бути обладнаний пристроями для пересування маломобільних груп населення. Відповідальної людини тут не знайти, не була будівля пристосована для інвалідів, вони її лише поремонтували і так вона і залишається непристосованою. Якщо б це була реконструкція, тоді обов’язково”,- зазначив Едуард Головін, експерт з питань архітектури Сумської філії Укрдержбуд експертизи.