Члени товариства сліпих у Сумах влаштували мітинг

2020-11-16

Вони зібралися біля підприємства, де працюють. Говорять: відсьогодні директор закрив виробництво та не виплатив заробітну плату в повному обсязі за жовтень 2020 року, бо вони не погодились підписати документи на продаж однієї з будівель товариства.  Валентина Линник показує розрахункові листи із заробітної плати за жовтень: жінка отримала 550 гривень. За той же обсяг роботи у вересні їй сплатили 2300 грн. “У нас весь двір — в оренді. Кожен куток здається. У нас є робота, за яку регулярно перераховують гроші. Зарплати чомусь не отримуємо, це не можна назвати зарплатою”, — говорить вона.

Також додає: “Підстав для закриття підприємства немає. У нас є робота, за яку регулярно приходять гроші. Посилаються на коронавірус. У нас у цеху — 12 людей. Усі здорові, виконуємо всі протиепідемічні норми, у нас є антисептики”.

Наразі працівники мають роботу: сортують бракований корок, який привозять з місцевого заводу.

Микола Хижняк на підприємстві УТОСу працює 43 роки. За цей час змінилось 13 керівників. Чоловік каже: чинний директор – Микола Пилипенко таким чином хоче, аби працівники погодились продавати майно, а саме магазин, який належить організації.

“Директора треба продати, щоб залагодити борг, який через нього і бухгалтера виник: борг з зарплати, ще якийсь борг. От через це треба продати магазинчик. Сьогодні продали магазинчик, а завтра — продати все?”, — розповідає він.

Хижняк говорить про приниження та погрози з боку керівника: “Мало того, що він принижує інвалідів, обзиває їх всякими словами: ви — і дебіли, і Богом ображені, і нещасні, і ви тут ніхто. Тут командує директор. Він ще й погрожує фізичною розправою. Мені, іще людям: “Я тобі мізки розмажу по асфальту”, голові профкому нашого”.

За словами голови профкому підприємства Сергія Пшика, директор не звітує перед колективом.

Ми до нього зверталися і письмово вже, до Миколи Івановича, щоб провести загальні збори з звітуванням. Адже в колективному договорі — має звітувати, які фінанси в нас надходять, скільки заробили, скільки витратили, куди йдуть гроші. А він каже: хто ти такий, щоб я перед тобою звітував”, — сказав він.

Директор підприємства говорити відмовився, перенаправив до свого заступника Анатолія Сасси.

“На сьогодні виник борг у підприємства, державі повинні заплатити санкційні платежі. Від цього нікуди не подінешся, треба сплачувати, але на сьогодні на підприємстві коштів немає”, — розповів він.

Щодо наказу директора про припинення від 11 листопада роботи у зв’язку карантином сказав: “До особливого розпорядження люди змушені бути вдома. Половину навіть мінімалки вони не отримали, а — у п’ять разів менше”.

12 листопада працівники планують зібратися вдруге, висловити недовіру директору підприємства та звернутись до центральної дирекції УТОСу.

Якщо працівники вважають, що їм не доплатили за роботу та їхні права порушені, треба звертатись до управління держпраці. Так радить юристка, начальниця відділу Сумського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Юлія Іваненко.

“У випадку, якщо працівники вступили в правові правовідносини з цією установою і вони зачислені до штату, то розпускати таким чином, як це зробив директор, він не мав права. По-перше, в наказі який видається, потрібно було зазначити, що це — простій”, — зазначила вона.

За її словами, за кодексом закону про працю передбачено, що працівник має отримати заробітну плату у розмірі 2\3 від розміру основної заробітної плати, яку б він отримав, якби працював. “Якщо працівники не отримують повну заробітну плату, і в “корінцях” це не показується, як вони вважають, тут — пряма дорога до держпраці”, — додала Іваненко.

Суспільне. Суми