Проекти
Проекти громадської організації «Спортивний клуб інвалідів «Фенікс»
«Не бійся жити»
Початком втілення проекту було сходження на найвищу вершину України. Тоді, 9 травня 2006 р., група молоді з важкими ураженнями, серед яких були інваліди першої, другої та третьої груп, за надзвичайно складних погодних умов, піднялася на гору Говерла.
Відтоді наші інваліди разом зі здоровими людьми здійснювали експедиції до складно доступних місцевостей, як то пустелі Сахара, північного Сибіру, піднімалися в гори Словаччини, Туреччини,Чорногорії, Грузії. В активі клубівців сходження на найвищу вершину кримського півострову — Роман — Кош
У вересні 2018 р. члени клубу здійснити сходження на найвищу гору Греції — Олімп, а також спільно з чеським и людьми з інвалілністю піднялися на найвищу гору Чехії — Снєжку.
Рік 2019 — й запамятався феніксівцям прекрасною і, водночас, нелегкою експедицією до Високих Татр. Під час неї 15 чоловік зійшли на одну зі складних вершин Словаччини — Соліско, а через день дещо менша група піднялась на гору Риси (2503 м.), — це найвища вершина Польщі і одна з найвищих вершин Словаччини.
В рамках проекту протягом останніх шести років клуб організовує походи річками України для молодих людей з фізичними обмеженнями. Зокрема, сумські хлопці і дівчата сплавлялись байдарками і рафтами Пслом, Ворсклою, Сеймом, Дністром, Десною, Сіверським Донцем, Харковом.
«Безбар’єрний світ»
Наша організація підтримує тісні зв’язки з організаціями інвалідів Грузії, Білорусі, США, Польщі, Чехії, в результаті чого організовуються стажування, спільні акції та обміни делегаціями. З останніх — це налагодження плідної співпраці з грузинськими та латвійськими неурядовими організаціями інвалідів. В результаті сумчани кілька раз приїздили до Грузії на культурно — мистецькі, спортивні заходи, а грузини були у Сумах на змаганнях. Завдяки співпраці між спортклубом інвалідів «Фенікс» і неурядовою організацією » Відродження — 2002″ мерії двох міст — Сум і Кутаїсі — підписали договір про дружбу і співпрацю.
У 2019 р. група членів клубу на запрошення латвійської організації людей з інвалідністю «Віра. Надія. Любов» відвідала місто Лієпая, де ознайомилась з діяльністю інвалідських товариств Латвійської республіки.
«Фенікс» є також учасником міжнародного фестивалю творчості людей з інвалідністю «Долина нарцисів», що проходить щорічно в травні в м. Хуст Закарпатської обл.
«Толерантне суспільство»
«Фенікс» ініціював проведення відкритих уроків толерантності в школах Сумщини, на які запрошуються непересічні особистості з числа людей з інвалідністю: митці, громадські діячі, спортсмени.
Це своєрідна комунікаційно — просвітницька кампанія, завдання якої спонукати людей радіти життю навіть, здавалося б, в дуже складних життєвих ситуаціях. Один з головних її месседжів: людина з інвалідністю повинна сприймається суспільством, в першу чергу, не як сукупність складнощів, з якими їй живеться, а як людина з усіма її талантами, прагненнями, мріями, які треба прагнути утілювати. Проект цей багатогранний, до нього підключені педагоги, представники бізнесу і громадських організацій. Як результат, на вулицях міста з’являються білборди з життєствердною соціальною спрямованістю, в школах проходять відкриті мотиваційні уроки за участю цікавих людей з інвалідністю, влаштовуються виставки робіт дітей з додатковими потребами. Усе це говорить про те, що тема інтеграції діток з інвалідністю в нормальне повноцінне життєве середовище, тема инклюзивного освіти в наших школах — це не пустий звук в нашому місті та Україні.
» Через спорт і мистецтво — до інтеграції і реабілітації»
Для вихованців інтернатних закладів (дітей — сиріт і дітей — інвалідів) ми влаштовували екскурсії, розважальні програми, зустрічі зі спортсменами і артистами Сумщини. Також в обласному центрі «Фенікс» організовує для сумчан зустрічі з видатними олімпійцями, серед останніх це були боксер Тарас Шелестюк і Валентина Семеренко.
Міжнародна спартакіада. Інтеграційні ігри
«Фенікс» є одним з організаторів щорічної літньої спартакіади для людей з інвалідністю. Останні два роки спартакіада набула статусу міжнародного, — до міста Суми приїздять команди не лише з різних регіонів України, а й з Чехії та Грузії. Також щорічно, напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, клуб проводить Спортивно — інтеграційні ігри.
Разом із командою
Члени клубу — активні футбольні уболівальники. Серед нас є фани багатьох українських футбольних клубів, на матчі з участю яких клуб неодноразово організовував виїзди. Однак, найбільшу свою увагу феніксівці скеровують на національну збірну. Разом з головно командою країни наші клубівці обїздили не одне місто України і не одну країни Європи. Зокрема, ми були на фіналі Кубка Європи у Стамбулі, на чемпіонатах Європи 2012 і 2016 р.р. в Україні та Франції.
Інші проекти