Чи поширюються пільги на батьків інвалідів, які живуть в інтернатах | invaukr.com.ua

Чи поширюються пільги на батьків інвалідів, які живуть в інтернатах

2016-03-19

__1_15_6_20_main_1Головне, щоб ви не були позбавлені батьківських прав

«Моєму синові 16 років, він дитина-інвалід, діагноз – ДЦП, глибока розумова і фізична відсталість, аутизм тощо. З 4,5 років він перебуває на повному державному утриманні в Криворізькому інтернаті для дітей-інвалідів (Дніпропетровська обл.). Чи будуть на мене, як на матір, поширюватися пільги щодо виходу на пенсію на п’ять років раніше? До 4,5 років дитина жила зі мною, батьківських прав я не позбавлена, від дитини відмова не писала, відвідую його регулярно», – Світлана Т., м Київ.

Відповідає Марина Медведєва, директор «Центру пенсійного права»:

«Так, ви маєте можливість оформити пенсію в 50 років. Відповідно до п. 3 розділу ХV ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» матері інвалідів з дитинства мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років і при наявності не менше 15 років страхового стажу. Згідно з Порядком подання та оформлення документів для Призначення (перерахунку) пенсій жінкам, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, матерям інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, факт народження дитини встановлюється на підставі свідоцтва про народження, а його виховання до зазначеного віку – на підставі свідоцтва про народження або паспорта дитини. Визнання особи інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом засвідчується випискою з акта огляду в МСЕК, медвисновком установи охорони здоров’я, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу (яка виплачується управлінням праці та соцзахисту України відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам») про період призначення допомоги.

Жодними законодавчими актами не передбачено обов’язкового проживання матері з дитиною-інвалідом. Для призначення пенсії ви повинні досягти 50 років, мати не менше 15 років страхового стажу, і підтвердити актом огляду МСЕК інвалідність дитини».

«Сегодня»